Wielkopolzki Związek Unihokeja

UKS Błyskawica Niechanowo

LEKKOATLETYKA 2014/2015

Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Gnieźnieńskiego w Biegach Przełajowych

Dnia 25 września 2014 roku w stadninie „Ogierów” w Gnieźnie odbyły się  Powiatowe Biegi Przełajowe. Oczywiście wystartowała także nasza reprezentacja, zajmując miejsca w czołówce.

Masłowska Olga

Dodatkowo do etapu wojewódzkiego zakwalifikowały się również: Giszczyńska Marta (III LO), Agnieszka Siwka (II LO) oraz Daniś Zuzanna( III LO).

Chłopcy tego samego rocznika mieli podwójnie trudne zadanie. Dosłownie trudne! Z powodu problemów technicznych z oznakowaniem trasy biegu panowie startowali dwukrotnie, a wygrał bezapelacyjnie uczeń naszego liceum- Piotr Zabiszak! Biegł dwa razy i dwa razy przekroczył metę jako pierwszy. Dalsze miejsca uplasowały się w tym ułożeniu:

1

Zabiszak Piotr

2

Duszyński Jakub

3

Świerczyński Bartosz

Do dalszej rywalizacji na szczeblu wojewódzkim przeszli: Filipczak Arek (ZSP nr 1 Gniezno), Dominik Łykowski (II LO), a także Tomasz Urbaniak ( II LO).

Po tych dwóch emocjonujących biegach przyszedł czas na roczniki 1996/ 97. Podobnie jak w poprzednich biegach tego dnia, dziewczyny wystartowały jako pierwsze. Stawka ustawiła się następująco:

Awans do zawodów wojewódzkich zdobyły również: Przybylska Dominika
( LO Trzemeszno), Alicja Lewandowska (II LO), ale także Zuzanna Gorczyńska (I LO).

Do ostatniego biegu przystąpili panowie, którzy wystartowali w małym gronie, ale rywalizacja była bardzo zacięta. Pierwsze trzy miejsca zajęli kolejno:

1

Kobyłecki Łukasz

2

Szuba Eryk

3

Adamski Andrzej

Ostatni awans uzyskali: Szymon Filipczak (II LO), Michał Czech (II LO) oraz Tomasz Subocz (II LO).

Lekkoatleci z "Dąbrówki" w Gnieźnie zajęli także pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Opiekunami naszej reprezentacji byli nauczyciele: Klaudiusz Kozłowski i Tomasz Gleba