Dyscypliny

Jesteś naszym

gościem

 


TEST - technika grzewcza i sanitarna

Studio Fotografii Cyfrowej Fotoplastyka


nazwa, adres, dane kontaktowe firmy

 

 

Współpraca


SZS Wielkopolska

starostwo_powiatowe_gniezno
Starostwo Powiatowe Gniezno


Sport Gniezno


Informacje lokalne Gniezno


Wielkopolzki Związek Unihokeja


UKS Błyskawica Niechanowo

lks_chrobry_gniezno
LKS Chrobry
Gniezno

 


 

 


PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA
2018/2019

 

VI miejsce w Mistrzostwach Okręgu Pierwszej Pomocy PCK

    W sobotę, 25 maja grupa uczniów naszej szkoły wyruszyła na zawody Pierwszej Pomocy na szczeblu okręgowym. Zawody odbyły się w zachwycającym, poznańskim ogrodzie botanicznym. W potyczkach wzięło udział 11 drużyn z różnych szkół reprezentujących poszczególne rejony Wielkopolski. Konkurs zaczął się o godzinie dziesiątej. Grupy „ratowników” musiały przejść przez 6 stacji. Podobnie jak w zarodach rejonowych,
w bardzo realistyczny sposób zostały zaaranżowane sytuacje „ z życia wzięte”, którym nasi uczniowie musieli sprostać. Ratownicy opatrywali rany po oparzeniach na miejscowym grillu czy tamowali krwotoki. Po każdej stacji na zawodników  czekał punkt relaksacyjny.
Tutaj drużyny  musiały wykonać ciekawe zadania, takie jak tworzenie totemu czy kolażu z okazji stulecia PCK. Na końcu każda grupa zdawała test wiedzy z zakresu pierwszej pomocy oraz historii PCK. O godzinie 15 zostały ogłoszone wyniki. Nasza drużyna zdobyła 6 miejsce! Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom i życzymy dalszych sukcesów.

                                                                                                                     Vanessa Bechert