Dyscypliny

Jesteś naszym

gościem

 


TEST - technika grzewcza i sanitarna

Studio Fotografii Cyfrowej Fotoplastyka


nazwa, adres, dane kontaktowe firmy

 

 

Współpraca


SZS Wielkopolska

starostwo_powiatowe_gniezno
Starostwo Powiatowe Gniezno


Sport Gniezno


Informacje lokalne Gniezno


Wielkopolzki Związek Unihokeja


UKS Błyskawica Niechanowo

lks_chrobry_gniezno
LKS Chrobry
Gniezno

 


 

 


PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA

 

Zwycięstwo w Mistrzostwach Rejonu Pierwszej Pomocy Przedmedycznej PCK

    W dniu 14 maja 2019r. po raz pierwszy w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie odbyły się Mistrzostwa Rejonu Pierwszej Pomocy Przedmedycznej PCK . 
Do zawodów przystąpiły 5-osobowe drużyny, które po wylosowaniu numerków startowych podjęły  rywalizację. Uczniowie zmierzyli się z testem zawierającym pytania z zakresu pierwszej pomocy oraz wiedzy dotyczącej Polskiego Czerwonego Krzyża. Następnie uczestnicy mieli możliwość sprawdzenia swoich praktycznych umiejętności na specjalnie przygotowanych  scenkach pozorujących zagrożenie życia i zdrowia poszkodowanych. Przygotowanie uczestników, wiedzę teoretyczną i  praktyczną oraz współdziałanie w grupie oceniali ratownicy medyczni Pogotowia Ratunkowego oraz Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie . Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny, które w końcowej klasyfikacji zdobyły I i III miejsce. Zwycięska drużyna awansowała do  etapu okręgowego, który odbędzie się 25 maja br. w Poznaniu.

Skład II LO:
I miejsce - drużyna nr 2: Wiktoria Berkowska, Katarzyna Jankowiak, Dominika Rączkowska, Zuzanna Nowaczyk, Mateusz Milarski 
III miejsce –drużyna nr 3: Vanessa Bechert, Natalia Olesińska, Adam Pasikowski, Błażej Adamski, Szymon Banaś

Wszystkim uczestnikom zawodów gratulujemy.

(AS)