Wielkopolzki Związek Unihokeja

UKS Błyskawica Niechanowo

SZACHY 2008/2009

Drużynowe Mistrzostwa Wielkopolski SPG w Szachach

11 marca 2009r. w Zbąszyniu podczas Finału X Licealiady odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Wielkopolski Szkół Ponadgimnazjalnych w Szachach. Do startu zgłosiło się 40 drużyn z całej Wielkopolski. W składach znalazły się nazwiska dobrze znane na arenie ogólnopolskiej, takie jak Jacek Tomczak (II LO Śrem), Adam Ścibor (VIII LO Poznań) czy Jagoda Gołek (ZS 1 Zbąszyń). Zdecydowanym faworytem rozgrywek było VIII LO Poznań. Drużyna krocząc od zwycięstwa do zwycięstwa zapewniła sobie tytuł mistrzowski na 2 rundy przed zakończeniem turnieju. Przed ostatnią kolejką szanse na medale miało w dalszym ciągu 9 drużyn. Ostatecznie po zwycięstwie nad I LO Rawicz tytuł wicemistrzowski wywalczyło II LO z Gniezna. Trzecie miejsce zdobyli licealiści z ZS 1 Zbąszyń.
    II LO w Gnieźnie i tym samym Powiat Gnieźnieński reprezentowali: Jankowska Jagoda (III F), Jędrzejewski Kamil (II A), Kaźmierczak Miłosz (II F), Stefański Mateusz (II C). Warto też wspomnieć, że podczas rozegranych w Koninie w grudniu 2008 roku Indywidualnych Mistrzostw Wielkopolski w Szachach Kamil Jędrzejewski zajął 7 miejsce, a Kaźmierczak Miłosz 12 miejsce na 61 startujących zawodników.
    Opiekunem naszych dzielnych szachistów był Pan Krzysztof Kamiński
Wszystkie drużyny zajmujące miejsca medalowe  uzyskały prawo do startu w Mistrzostwach Szkół na szczeblu ogólnopolskim, które odbędą się na przełomie maja i czerwca b.r. w Pokrzywnej k. Głuchołaz.