Wielkopolzki Związek Unihokeja

UKS Błyskawica Niechanowo

PIŁKA KOSZYKOWA 2011/2012

Mistrzostwa Powiatu Gnieźnieńskiego SPG w Koszykówce Chłopców

2 grudnia 2011 roku w II LO im. Dąbrówki w Gnieźnie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Gnieźnieńskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w Koszykówce Chłopców.

Do rywalizacji w kategorii chłopców przystąpiło 6 drużyn, które podzielone zostały na dwie grupy. W pierwszej grupie zwycięzcą została reprezentacja ZSP 2, która pokonała ekipy I LO 32-31 oraz ZSP 3 43-15 i awansowała do finału mistrzostw. W drugiej grupie prym wiodło II LO im. Dąbrówki w Gnieźnie zwyciężając zespoły ZSP w Witkowie 43-6 oraz III LO 24-11, co pozwoliło awansować do finału rozgrywek.

W fazie finałowej turnieju najpierw rozegrano mecz o III miejsce, w którym I LO pokonało III LO 26-12. Natomiast w wielkim finale po dramatycznym meczu drużyna II LO pokonała ZSP 2 46-39 i została Mistrzem Powiatu Gnieźnieńskiego.

Koszykarze II LO będą reprezentować nasz powiat w dalszych rozgrywkach na szczeblu rejonowym.