UKS Błyskawica Niechanowo

PIŁKA KOSZYKOWA 2012/2013

Półfinał Rejonu Poznań Teren Wschód w Koszykówce Dziewcząt SPG

30.01.2013  w sali sportowej II Liceum Ogólnokształcącego  w Gnieźnie  odbył się Półfinał Rejonu Poznań Teren Wschód w Koszykówce Dziewcząt Szkół Ponadgimnazjalnych, w którym uczestniczyły 3 zespoły: Liceum Ogólnokształcące w Jarocinie,  Liceum Ogólnokształcące w Tarnowie Podgórnym oraz II  Liceum Ogólnokształcące w Gnieźnie.
    Po weryfikacji list uczestników i legitymacji szkolnych oraz losowaniu kolejności meczów przystąpiono do rywalizacji sportowej.
    W pierwszym meczu drużyna Liceum Ogólnokształcące w Jarocinie pokonała zespół Liceum Ogólnokształcące w Tarnowie Podgórnym  37 : 18.
    Po 15 minutowej przerwie sędziowie rozpoczęli drugi pojedynek pomiędzy drużyną z Jarocina a gospodarzami imprezy – zespołem II  Liceum Ogólnokształcące w Gnieźnie. Po wyrównanej walce dziewczęta z Jarocina pokonały gnieźnianki 31: 26 i zapewniły sobie I miejsce w turnieju.
    Trzecia konfrontacja pomiędzy zespołami Liceum Ogólnokształcące w Tarnowie Podgórnym oraz II  Liceum Ogólnokształcące w Gnieźnie rozstrzygała o zdobyciu drugiego miejsca w turnieju. Rywalizacja ta zakończyła się dramatycznym zwycięstwem drużyny z Tarnowa Podgórnego 35 : 34.
    Po zakończonej rywalizacji odbyło się krótkie podsumowanie imprezy i wręczenie przygotowanych przez SZS Wielkopolska dyplomów. Pierwsze dwa zespoły awansowały do Finału Rejonu Poznań Teren Wschód w Koszykówce Dziewcząt.