Dyscyplinynazwa, adres, dane kontaktowe firmy

 

 

Współpraca


SZS Wielkopolska

starostwo_powiatowe_gniezno
Starostwo Powiatowe Gniezno


Wielkopolzki Związek Unihokeja


UKS Błyskawica Niechanowo

 

 


 

 


PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA

 

XXVIII Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK-etap okręgowy

     W sobotę 21 maja 2022r. na terenie Ogrodu Botanicznego w Poznaniu odbyły się XXVIII Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK na szczeblu okręgowym. Organizatorem zawodów był Wielkopolski Oddział Okręgowy PCK . Do zawodów przystąpili zwycięzcy swoich rejonów. Powiat gnieźnieński reprezentowała drużyna II LO w składzie: Alicja Szczęsna, Natalia Słomian, Anna Mak, Zuzanna Wiśniewska, Gabriela Kubacka. Drużynę wspierały: Karolina Kozanecka
i Amelia Sanok.
Uczniowie biorący udział w Mistrzostwach rozwiązywali pisemny egzamin testowy oraz udzielali praktycznej pomocy osobom poszkodowanym w pozorowanych scenkach z symulowanymi urazami życia codziennego.
Część praktyczna obejmowała zagadnienia 16 godz. Kursu Pierwszej Pomocy PCK. W przerwach między scenkami uczestnicy zawodów brali również udział w grach i zabawach przygotowanych przez organizatorów. W zmaganiach turniejowych zawodnicy musieli okazać się szybkim reagowaniem na sytuacje, opanowaniem, racjonalnym myśleniem oraz zorganizowanym działaniem zespołowym.
Po zaciętej rywalizacji drużyna II LO zajęła 7 miejsce w Wielkopolsce.

Udzielenie pierwszej pomocy osobie poszkodowanej jest naszym moralnym i prawnym obowiązkiem. Pomagając możemy uratować czyjeś życie . W sytuacji zagrożenia, podejmując czynności ratownicze pamiętajmy zawsze o bezpieczeństwie własnym  i poszkodowanego. 

Wszystkim uczestnikom zawodów gratulujemy:)

 

Anna Słomian
foto: Amelia Sanok, Karolina Kozanecka