Wielkopolzki Związek Unihokeja

UKS Błyskawica Niechanowo

PIŁKA SIATKOWA 2014/2015

Finał Rejonu Poznań Wschód w siatkówce plażowej chłopców

29 maja 2015 roku w Mosinie odbyły się Finały Rejonu Poznań Wschód w siatkówce plażowej chłopców. Naszą szkołę, po wcześniej wywalczonym awansie w mistrzostwach powiatu, reprezentowali Jarosław Machiński, Patryk Mróz oraz Marek Sanok. Turniej rozgrywano systemem brazylijskim (druga porażka eliminowała drużynę), mecze do ćwierćfinałów miały postać jednego seta do 21, natomiast faza finałowa obejmowała dwa sety do 15 punktów.
    Pierwszy mecz nasi chłopcy rozegrali z ZSP Jarocin. Rywale postawili poprzeczkę wysoko. Wyrównany pojedynek asem serwisowym zakończył Jarosław Machiński (21:19). Kolejnym przeciwnikiem okazała się drużyna ze Śremu. Łatwiejszy mecz zakończył się wynikiem 21:15 i awansem naszej pary do ćwierćfinału. Tam przeszkodą nie do przejścia okazali się klubowicze z Wrześni (15:9, 15:10). Ostatni mecz drużyna z „piętnastki” zagrała z Środą Wielkopolską. Chłopcom momentami brakowało zimnej krwi, sił i szczęścia. Po ciężkim meczu turniej zakończyli porażką 2:0. Na 10 par nasi chłopcy zajęli 5. miejsce.