Wielkopolzki Związek Unihokeja

UKS Błyskawica Niechanowo

PIŁKA SIATKOWA 2009/2010

Mistrzostwa Powiatu Gnieźnieńskiego SPG w Piłce Siatkowej Chłopców

Hala sportowa II Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie przy ul. Łubieńskiego w dniach 11 i 14 grudnia 2009r. była areną rozgrywek w ramach Powiatowych Mistrzostw w Piłce Siatkowej w kategorii chłopców szkół ponadgimnazjalnych.

W rozgrywkach udział wzięło aż dziesięć drużyn z tym, że osiem z miasta Gniezna i dwa zespoły reprezentowały nasz powiat. Drużyny startujące w tych rozgrywkach, czyli: I LO z Gniezna, II LO z Gniezna, III LO z Gniezna, ZSEO z Gniezna, ZSP nr 1 z Gniezna, ZSP nr 2 z Gniezna, ZSP nr 3 z Gniezna, ZSP nr 4 z Gniezna, LO z Trzemeszna i ZSP z Witkowa zostały podzielone na trzy grupy: w dwóch grały po trzy zespoły, a w jednej do rywalizacji pod siatką przystąpiły cztery drużyny. Sam turniej został podzielony na dwa etapy. Najpierw rozegrane zostały spotkania eliminacyjne w grupach, do tych meczy doszło w piątek, 11 grudnia, a dokończono je w poniedziałek, 14 grudnia. Następnie odbyły się spotkania finałowe pomiędzy najlepszymi drużynami, które po zmaganiach zajęły w swoich grupach pierwsze miejsce. Zarówno rozgrywki grupowe jak i spotkania finałowe odbyły się systemem ,,każdy z każdym”.

12 ZSP 1 1:2 ZSP 4

Jak wspominaliśmy wcześniej, do finałów po rozgrywkach grupowych awansowały drużyny z pierwszego miejsca. W wyniku zakończonych spotkań eliminacyjnych o pierwsze trzy miejsca rywalizację pomiędzy sobą stoczyły drużyny I LO , II LO oraz ZSP nr 2 - wszystkie szkoły reprezentowały miasto Gniezno. Ostatecznie najlepszą drużyną Powiatowych Mistrzostw w Piłce Siatkowej w kategorii chłopców szkół ponadgimnazjalnych została drużyna II Liceum Ogólnokształcącego pokonując w drodze do pierwszego miejsca ekipę siatkarzy I Liceum Ogólnokształcącego 2:1 oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 z Gniezna również 2:1. Drugie miejsce premiowane pucharem zajęła ekipa siatkarzy I Liceum Ogólnokształcącego, która najpierw przegrała z II Liceum Ogólnokształcącego 1:2 i następnie pokonała drużynę Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w stosunku 2:1. Trzecia lokata w tym przypadku przypadła drużynie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 z Gniezna, która wszystkie swoje spotkania przegrała.

Najlepsze trzy drużyny otrzymały pamiątkowe puchary ufundowane przes Starostę Powiatu Gnieźnieńskiego - Krzysztofa Ostrowskiego.