Wielkopolzki Związek Unihokeja

UKS Błyskawica Niechanowo

PIŁKA SIATKOWA 2011/2012

Mistrzostwa Powiatu Gnieźnieńskiego SPG w Siatkówce Chłopców

W dniach 30 – 31 stycznia w hali sportowej na terenie II Liceum Ogólnokształcącego im. Dąbrówki przy ulicy Łubieńskiego w Gnieźnie rozegrane zostały mecze w ramach Powiatowych Mistrzostw Szkół Ponadgimnazjalnych w piłkę siatkową chłopców.

Pierwszego dnia odbyły się spotkania fazy grupowej :

Grupa A :
- II Liceum Ogólnokształcące
- Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych 3
- III Liceum Ogólnokształcące

Pierwszy mecz rozegrali gospodarze z  Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 który zakończył się wynikiem 2:0. W kolejnym spotkaniu pomiędzy II LO i III LO znowu zwyciężyli zawodnicy „Dąbrówki” (2:0) dając sobie tym samym awans do finału. Ostatnim meczem tej grupy było spotkanie ZSP 3 oraz III LO który zakończył się wynikiem 2:1 dla ZSP 3.

3 – ZSP 4 – ZSP 2 – 0:2

Do finału awansował Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych 2.

Drugiego dnia odbyły się finały w którym wystąpili zwycięzcy grup :

- II Liceum Ogólnokształcące :
Adam Sawicki, Mateusz Góral, Waldemar Wojciechowski, Filip Adamski, Maciej Adamski,  Paweł Borak, Łukasz Szymalak, Marek Sanok, Patryk Mróz, Maksym Inerowicz, Filip Fleta, Korneliusz Wojtkowiak,  Szymon Filipczak,  Czarek Szczerkowski,  Mikołaj Krause.

Arkadiusz Szymański, Norbert Gryczka, Filip Konicki, Mateusz Zopf, Jakub Zawadzki, Jakub Wika, Mateusz Wesołowski, Rafał Muskała, Patryk Czerwonka, Michał Prusak, Piotr Chudy.

Damian Urbański, Bartosz Łuczak, Dominik Kabsiński, Kacper Motylewski, Artur Lange, Rafał Konieczny, Mateusz Perek, Łukasz Wiśniewski.

Finał rozpoczął mecz pomiędzy II LO a I LO . Pierwszy set zakończył się spokojnym zwycięstwem gospodarzy 18:25 . Drugi set wygrało I LO po bardzo udanym secie 25:13, ale „Dąbrówka” się nie poddała i w tai-breku zwyciężyła 15:8 tym samym wygrywając mecz. Kolejne spotkanie finałowe rozegrali I LO oraz ZSP 2. Pierwszy set wygrało I LO wynikiem 25:19 oraz drugi 25:17 . Ostatnie spotkanie pomiędzy II LO a ZSP 2 było meczem o wszystko. Pierwszy set wygrał ZSP 2 z niewielką przewagą 3 punktów (25:22). „Dąbrówka” w drugim secie pokazała klasę pokonując ZSP 2 z miażdżącą przewagą 15 punktów (25:10). To spotkanie zakończyło się w tai-breku zwycięstwem gospodarzy – II LO (15:7).

Klasyfikacja końcowa :
1 Miejsce – II Liceum Ogólnokształcące
2 Miejsce – I Liceum Ogólnokształcące
3 Miejsce – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2

Wszyscy zawodnicy grający w finałach pokazali prawdziwą klasę siatkarską, ale bez wątpienia wyróżnił się kapitan (poz. Atakujący) II LO, tegoroczny maturzysta – Adam Sawicki, który swoją niesamowitą grą oraz wsparciem poprowadził drużynę do zwycięstwa. Kolejnymi zawodnikami którym również należy się wyróżnienie to Łukasz Szymalak oraz Szymon Filipczak, obaj gracze to przyjmujący, którzy swoimi atakami oraz przyjęciami bardzo wspierali drużynę. Ostatnim zawodnikiem który się wyróżnił był Libero II LO – Marek Sanok, który ratował kolegów swoimi przyjęciami w niejednej sytuacji. Oczywiście gratulację należą się wszystkim zawodnikom którzy wzięli udział w turnieju oraz kibicom za gorący i kulturalny doping !