Wielkopolzki Związek Unihokeja

UKS Błyskawica Niechanowo

PIŁKA SIATKOWA 2014/2015

Mistrzostwa Powiatu Gnieźnieńskiego SPG w Siatkówce Chłopców

W dniach 19 i 20 stycznia w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Powiatu Gnieźnieńskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Siatkowej Chłopców. Mecze odbywały się w dwóch grupach, z których do finały przechodziły po dwie drużyny z każdej z nich. Rozgrywki odbywały się w systemie każdy z każdym w danej grupie.

Drużyna Dąbrówki pewnie wygrała wszystkie mecze grupowe bez utraty seta, co zapewniło awans z pierwszego miejsca. Do finałowego turnieju odbywającego się we wtorek awansowały także: I LO, ZSEO oraz ZSP Witkowo.

W pierwszym meczu finałowego etapu turnieju spotkała się Piętnastka z Szesnastką, co po zaciętym meczu dało dwa punkty podopiecznym Trenera Gleby. W kolejnym starciu między Ekonomikiem a Witkowem Gnieźnianie wygrali 2:0. Kolejnym meczem było spotkanie ,,Pomnika z ZSEO, które również zakończyło się wynikiem 2:0. Drugi mecz nasza drużyna rozegrała z Witkowem ponownie pewnie zwyciężając bez straty seta umacniając tym swoją przewagę nad rywalami. Ze starcia Pomnika z Witkowem zwycięsko wyszło I LO (2:1).

Ostatni mecz Mistrzostw Powiatu rozegrał Ekonomik z Piętnastką. Od początku meczu nasi Reprezentanci kontrolowali sytuację na boisku - uzyskali przewagę pozwalającą na rotowanie składem i grę wszystkich zawodników. Mecz wygraliśmy druzgocącą przewagą - w pierwszym secie do 14, w drugim do 15.

Już na pierwszy widać było zarówno efektowny jak i efektywny styl gry naszej drużyny, co niewątpliwie zawdzięczają ciężkim treningom (5h tygodniowo!) oraz znakomitej pracy sztabu trenerskiego Tomasza Gleby.

Jak zwykle doping prowadzony był kulturalnie, za co cała drużyna serdecznie dziękuje i liczy na wsparcie w kolejnych rozgrywkach.

W skład drużyny II LO prowadzonej przez Trenera T. Glebę wchodzą: M. Góral, M. Sanok, J. Machiński, F. Fleta, F. Adamski, P. Mróz,  Sz. Filipiak, Ł. Szymalak, P. Borak, M. Żyliński, K. Wojtkowiak, M. Krause, M. Adamski.